Welcome to Respublika o'rta tibbiyot va farmasevt xodimlar malakasini oshirish va ularni ixtisoslashtirish markazi Samarqand hududiy bo'linmasi   Click to listen highlighted text! Welcome to Respublika o'rta tibbiyot va farmasevt xodimlar malakasini oshirish va ularni ixtisoslashtirish markazi Samarqand hududiy bo'linmasi Powered By GSpeech

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining

f a r m o n i

Mamlakatimizda sogʻliqni saqlash tizimini xalqaro andozalar asosida rivojlantirish, sohaga doir dasturlar ijrosini muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi koʻp yillik samarali mehnati, ilgʻor xorijiy tajriba va zamonaviy davolash usullarini amaliyotga keng tatbiq etish, tibbiy xizmat koʻrsatish sifatini oshirish, aholi salomatligini ishonchli muhofaza qilish, jamiyatda sogʻlom turmush tarzini mustahkamlash ishlariga qoʻshgan munosib hissasi, yoshlarni vatanparvarlik, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash, chuqur bilim va yuqori malakaga ega mutaxassislarni tayyorlash yoʻlidagi katta xizmatlari hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sogʻliqni saqlash xodimi” faxriy unvoni bilan

Djabbarova
Bibinor

-

Denov tumani tibbiyot birlashmasining kardiologiya boʻlimi mudiri, Surxondaryo viloyati

“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan

Abdullayev
Nurmamat

-

Samarqand davlat tibbiyot instituti klinikasi bosh shifokori, Samarqand viloyati

Azizov Mirxakim Javxarovich

-

Respublika ixtisoslashtirilgan travmatologiya va ortopediya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori

Baratov
Abdumannon

-

Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Jizzax filiali hamkor
va asoratlangan jarohatlar boʻlimi mudiri,
Jizzax viloyati

Iskandarov
Tulkin

-

Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirligining Sanitariya, gigiyena va kasb kasalliklari ilmiy-tadqiqot instituti laboratoriya mudiri

Turayev Raxmatillo Fuzaylovich

-

Buxoro shahri tibbiyot birlashmasining travmatologiya va ortopediya boʻlimi mudiri, Buxoro viloyati

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Daminov Botir Turgunpulatovich

-

Respublika ixtisoslashtirilgan nefrologiya va buyrak transplantatsiyasi ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori

Yernazarova Umitgul Kunniyazovna

-

Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Qoraqalpogʻiston filiali sanaviatsiya boʻlimi mudiri, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Mirzalxodjayeva Miyasar Djumabayevna

-

Quyi Chirchiq tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam shoxobchasi katta feldsheri, Toshkent viloyati

Saloxiddinov Zuxriddin

-

Andijon davlat tibbiyot institutining 1-umumiy amaliyot shifokorlarini tayyorlash kafedrasi mudiri, Andijon viloyati

Sarimsakov Xomitjon Axmedovich

-

Yozyovon tumani tibbiyot birlashmasining reanimatsiya boʻlimi mudiri, Fargʻona viloyati

Suleymanova
Dilora

-

Gematologiya va qon quyish ilmiy-tadqiqot institutining anemiya markazi mudiri

Umarova Xayitgul Ruziyevna

-

Qamashi tumani koʻp tarmoqli markaziy poliklinikasi pediatri, Qashqadaryo viloyati

Xayritdinova Mavjudaxon
Xamzayevna

-

Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining reanimatsiya boʻlimi anesteziolog-reanimatologi

Xalilova Zamira Abduganiyevna

-

Olmazor tumanidagi 14-oilaviy poliklinikasi boʻlim boshligʻi, Toshkent shahri

I darajali “Sogʻlom avlod uchun” ordeni bilan

Mamadumarova Shirmonxon Yakubjanovna

-

Namangan tumani tibbiyot birlashmasining tugʻruq boʻlimi neonatologi, Namangan viloyati

II darajali “Sogʻlom avlod uchun” ordeni bilan

Abduraimova Manzura Kuvandikovna

-

Boyovut tumani tibbiyot birlashmasining 2-qishloq oilaviy poliklinikasi mudiri, Sirdaryo viloyati

Gafarov Bobojon Gafarovich

-

Navbahor tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam boʻlimi mudiri, Navoiy viloyati

Davletova Diloram Rinatovna

-

Toshkent shahri 5-bolalar klinik shifoxonasi bosh shifokori

Dzugayeva Lyudmila Ruslanovna

-

Xorazm viloyati Bolalar uyi bosh shifokori

Yeshmuratova Zamira Djalgasovna

-

Qoʻngʻirot tumani tibbiyot birlashmasining tugʻruq boʻlimi hamshirasi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Karimov Abdulaziz Abduxalimovich

-

Andijon shahridagi “VISUS” masʼuliyati cheklangan jamiyati oftalmolog-jarrohi, Andijon viloyati

Kim Klara

-

Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Fargʻona filiali shoshilinch pediatriya boʻlimi mudiri, Fargʻona viloyati

Qosimova Sayyora Ganiyevna

 

Paxtakor tumani tibbiyot birlashmasi bosh hamshirasi, Jizzax viloyati

Moʻminov Askar Ubaydullayevich

 

Nogironlarni reabilitatsiya qilish va protezlash milliy markazi bosh shifokori

Pulatova Shaxnoz Sadullayevna

-

1-Respublika klinik shifoxonasining reabilitatsiya-nevrologiya boʻlimi mudiri

Rasulova Saodat Chorshanbiyevna

 

Urgut tumanidagi “Muruvvat” nogironlar uchun internat uyi kichik tibbiy xodimi, Samarqand viloyati

Roʻziqulov Shuxrat Xolmatovich

 

Termiz shahri yuqumli kasalliklar shifoxonasining reanimatsiya boʻlimi mudiri, Surxondaryo viloyati

Safarova Gulnora Qoxorovna

 

Kogon shahri tibbiyot birlashmasining shoshilinch tibbiy yordam boʻlimi pediatri, Buxoro viloyati

Sultonsaidova Muxaram

 

Oqqoʻrgʻon tumani tibbiyot birlashmasi boshligʻining davolash ishlari boʻyicha oʻrinbosari, Toshkent viloyati

Usmanova Muxtaram Baratovna

 

Nishon tumani tibbiyot birlashmasining bolalar boʻlimi hamshirasi, Qashqadaryo viloyati

Xodjanov Iskandar Yunusovich

 

Respublika ixtisoslashtirilgan travmatologiya va ortopediya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining bolalar travmatologiyasi boʻlimi mudiri

“Doʻstlik” ordeni bilan

Azizov Ismatdjan Kazimovich

-

Dori vositalari, tibbiy buyumlar va tibbiy texnika ekspertizasi va standartlashtirish davlat markazining Giyohvand vositalarini nazorat qilish qoʻmitasi raisi

Akbarov Mirshavkat Miralimovich

-

Akademik V.Vohidov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan xirurgiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi boʻlim mudiri

Axmedov Karabek Uralovich

-

Sirdaryo tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam boʻlimi feldsheri, Sirdaryo viloyati

Baymanova Zamira Ataxanovna

-

Gurlan tumani tibbiyot birlashmasi bosh hamshirasi, Xorazm viloyati

Davletova Jamila Jollibayevna

-

Moʻynoq tumani tibbiyot birlashmasi boshligʻining davolash ishlari boʻyicha oʻrinbosari, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Karimova Ezazxon Egamberdiyevna

-

Marhamat tumanidagi 33-qishloq oilaviy poliklinikasi katta hamshirasi, Andijon viloyati

Otepova Baxtigul Jusipovna

-

Oʻzbekiston Qizil Yarim Oy jamiyatining Uchquduq tumani boʻlinmasi ijrochi direktori, Navoiy viloyati

Pushkareva Olga Viktorovna

-

U.Q.Qurbonov nomidagi Respublika bolalar ruhiy asab kasalxonasi boʻlim boshligʻi

Rasulov Otabek Adilovich

-

Surxondaryo viloyati perinatal markazi direktori

Sayidov Toʻraqul Joʻraqulovich

-

Peshku tumanidagi “TJS-MED” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh shifokori, Buxoro viloyati

Fetiyev Edem Reshatovich

-

Toʻraqoʻrgʻon tumani tibbiyot birlashmasining bolalar boʻlimi pediatri, Namangan viloyati

Filippova Marina Nikolayevna

-

Samarqand shahri tibbiyot birlashmasi katta hamshirasi, Samarqand viloyati

Shirgazina Raisa Xakimovna

-

Fargʻona viloyati 2-sil kasalliklariga qarshi kurashish dispanseri ftiziatri

Yakubova Mamura Maxamatovna

-

Toshkent shahridagi “Muruvvat” nogiron bolalar uchun 1-internat uyi hamshirasi

“Shuhrat” medali bilan

Abduraxmanova Djamilya Tulkunovna

-

Yangiyoʻl shahridagi “Rustambek niyat” xususiy korxonasi rahbari, Toshkent viloyati

Azizov Mamatkul Kurbanovich

-

Samarqand viloyati bolalar koʻp tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori

Aminjonova Gulshodxon Nizomovna

-

Soʻx tumani tibbiyot birlashmasining reanimatsiya boʻlimi hamshirasi, Fargʻona viloyati

Artikova Saidaxon Saʼdullayevna

-

Andijon viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi katta hamshirasi

Bahronov Asqar Soliyevich

-

Vobkent tumani tibbiyot birlashmasi boshligʻi, Buxoro viloyati

Davlatov Azamat Ibroyimovich

-

Xorazm viloyati bolalar koʻp tarmoqli tibbiyot markazining reanimatsiya boʻlimi anesteziolog-reanimatologi

Daminova Gulnora Ashuraliyevna

-

Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Surxondaryo filiali anesteziologiya va reanimatologiya boʻlimi hamshirasi, Surxondaryo viloyati

Djurayeva Gulandom Muxtarovna

-

Zarafshon shahri koʻp tarmoqli markaziy poliklinikasining terapiya boʻlimi uchastka terapevti, Navoiy viloyati

Dosmatova Ranojon Jumabayevna

-

Kosonsoy tumani tibbiyot birlashmasining ichki kasalliklar boʻlimi hamshirasi, Namangan viloyati

Karimova Gulsara Rayimovna

-

Yakkabogʻ tumanidagi “Saxovat” keksalar
va nogironlar uchun internat uyi katta hamshirasi, Qashqadaryo viloyati

Karimova Nigora Xabibullayevna

-

Toshkent shahri 1-bolalar klinik shifoxonasining anesteziologiya va reanimatsiya boʻlimi hamshirasi

Kuldashev Abdunabi Ibadullayevich

-

Oqoltin tumani tibbiyot birlashmasining shoshilinch tibbiy yordam boʻlimi mudiri, Sirdaryo viloyati

Mirsagatova Klara Karabayevna

-

Toshkent tibbiyot akademiyasining 3-klinikasi nevrologiya boʻlimi katta hamshirasi

Muxitdinova Yokutxon Nuritdinovna

-

Namangan viloyati bolalar silga qarshi kurashish sanatoriysi hamshirasi

Saburov Gayratdin Tolыbayevich

-

Nukus tumani koʻp tarmoqli markaziy poliklinikasi mudiri, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Hayitov Yangiboy Choriyevich

-

Qashqadaryo viloyati nogironlarni reabilitatsiya qilish va protezlash markazi shifokori

Hamraqulova Zulxumor Oʻrazovna

-

Zomin tumanidagi “Muruvvat” nogiron
ayollar uchun internat uyi bosh hamshirasi,
Jizzax viloyati

Yuldashxodjayeva Marxamat Mingbayevna

-

“Sogʻlom avlod uchun” xalqaro xayriya fondining Olmaliq shahar tayanch punkti direktori, Toshkent viloyati

Yarbekov Rustam Raimkulovich

-

Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining kardioxirurgiya boʻlimi mudiri

Oʻzbekiston Respublikasi

Prezidenti Sh.MIRZIYOYEV

SAMARQAND OB-HAVO

Tugmani bosing Tinglash